Kategorie : Sposoby

Sposobów na walkę ze zmarszczkami jest równie dużo, co osób mających taki problem. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że zmarszczki mimiczne biorą się z bardzo aktywnego wykorzystywania mięśni mimicznych twarzy – zapanowanie nad mimiką jest nie tylko trudne i nienaturalne, ale także nie przyniosłoby odpowiednich rezultatów. Skoro mięśnie twarzy kurczą się i rozkurczają średnio nawet do piętnastu tysięcy razy dziennie – w większości mimowolnie czy bezwarunkowo – zapanowanie nad nimi jest niemożliwe, a efekty takich skurczów muszą wreszcie się pojawić pod postacią mniejszych i większych zmarszczek mimicznych.

Zmarszczki mimiczne i jak z nimi walczyć?

Absolutnie każdy może mieć zmarszczki mimiczne – jak z nimi walczyć zależy jednak chociażby od trybu życia, zaawansowania tychże zmarszczek oraz własnych oczekiwań i wieku. Istnieją najróżniejsze kuracje kosmetykami do samodzielnego zastosowania, które są dostosowane zarówno dla użytkowników w wieku 30+, 40+ jak i 50+. Ze względu na charakterystykę zmarszczek mimicznych warto stosować w tej sytuacji kremy nie tylko dopasowane do wieku skóry, ale osobno serie na noc i na dzień.

W trakcie snu mięśnie mimiczne wypoczywają, kurcząc się nieznacznie i bardzo rzadko, więc takie kremy mogą w okresie nocnym wypełniać bardziej funkcje pielęgnujące lub rewitalizujące i ściągające. Te na dzień bardziej rozświetlają i nawilżają cerę, maskując wizualnie większość zmarszczek i nadając promiennego, witalnego wyglądu.

Rozwiązania domowe

Krem, maseczka oraz serum to dzisiaj jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań na zmarszczki, ale także domowymi sposobami można spróbować zawalczyć ze zmarszczkami lub zapobiec ich pojawianiu się – zwłaszcza na twarzy. Najwięcej czasu zabierają ćwiczenia gimnastyczne twarzy oraz wymagają regularności od osoby stosującej tą metodę. Dają jednak najlepsze i najbardziej długotrwałe efekty, przy zerowych kosztach pieniężnych.

Zestaw ćwiczeń obejmuje zadania powtarzane w kilku seriach, takie jak:

  • wyciąganie podbródka i wykonywanie żuchwą ruchów okrężnych,
  • naciąganie brwi ku górze palcami wskazującymi dłoni i jednoczesne zamykanie oraz otwieranie powiek,
  • wyciąganie podróbka w kierunku sufitu i wykonywanie „dzióbka” ustami,
  • nabieranie powietrza do jamy ustnej i przepompowywanie jej z jednego policzka do drugiego,
  • naciąganie dolnej wargi na górną wargę przy jednoczesnym odchylaniu głowy do tyłu.

Przy wszystkich tych ćwiczeniach gimnastycznych twarzy pamiętać trzeba naturalnie o stałym kontrolowaniu napięcia mięśni mimicznych.

Same ćwiczenia z pewnością powinny wejść w skład codziennego harmonogramu każdej osoby walczącej lub pragnącej profilaktycznie przygotować się na pojawienie się mimicznych zmarszczek.

Pytanie o walkę ze zmarszczkami warto uzupełnić takimi podpowiedziami, które realizowane dają wymierne rezultaty, a są to m.in.:

  • nawadnianie się od wewnątrz, gdyż kremy nawilżające nie wnikają tak głęboko, jak byśmy tego chcieli i tylko spora ilość przyjmowanej wody może tę potrzebę nawodnienia organizmu zaspokoić,
  • unikanie używek jak alkohol, a w szczególności papierosy, których dym bardzo mocno upośledza normalne funkcjonowanie skóry twarzy,
  • dbanie o dietę, w szczególności posiłki bogate w minerały i witaminy z grup C oraz E,
  • unikanie przesadnego opalania się i wysuszania w ten sposób swojej cery.

Czytaj, co może pomóc jeżeli domowe sposoby nie dadzą rady.