Kategorie : Kremy, Porady

Szczególne miejsce wśród zmarszczek zajmują naturalnie te mimiczne, które pojawiają się na twarzy człowieka niekoniecznie ze starości, ale na pewno wiek dodatkowo ułatwia ich występowanie. Mimika ludzkiej twarzy jest na tyle ekspresyjna i aktywna, że wraz z kurczeniem się mięśni mimicznych powstają krótkotrwałe wgłębienia – czy to przy kącikach ust, oczu czy też na czole. Wraz z upływającym czasem i spadającymi parametrami skóry odpowiadającymi chociażby za jej elastyczność i nawodnienie, zmarszczki mimiczne i aktywne zmieniać mogą się w statyczne, pogłębiać się.

Dlatego tak ważne jest odpowiednie podejście do zmarszczek mimicznych i znalezienie złotego środka pomiędzy nie przejmowaniem się nimi a stosowaniem przynajmniej delikatnych metod pielęgnacyjnych i profilaktycznych. Naturalnie rozwiązaniem najbardziej oczywistym dla każdego człowieka wydają się tutaj być kremy, maści i różne maseczki.

Najlepsze kremy na rynku

Zabiegi kosmetologiczne oraz najróżniejszego rodzaju terapie medycyny estetycznej są bardzo skuteczną i szybką drogą do tego, aby pozbyć się licznych i głębokich zmarszczek, ale nie są wskazane w każdym przypadku. Szczególnie osoby nieco młodsze, które mogą jeszcze liczyć na naturalną zdolność skóry do odbudowy swoich komórek i przywrócenia elastyczności, powinny korzystać z metod mniej inwazyjnych. Gimnastyka twarzy i jej masaże pomagają zachować elastyczność skóry oraz odpowiednie ukrwienie naczynek krwionośnych w twarzy, ale z tego względu idealnie nadają się do profilaktyki – nie dając szczególnie zachwycających efektów w przypadkach, gdzie zmarszczki już się objawiły.

Czytaj q&a na temat nici liftingujących.

Zmarszczki mimiczne a dobry krem

Kremy, maseczki oraz coraz częściej spotykane serum, w zależności od producenta i rodzaju zastosowanych składników, mogą być szalenie skuteczne, ale także dość kosztowne. Posiadając zmarszczki mimiczne dobry krem powinien być przede wszystkim dopasowany do wieku. Wiele firm oferuje inne formuły 30+ i inne dla pięćdziesięciolatków, ponieważ inny jest stan skóry takich osób i inne powinny być minerały czy substancje do niej dostarczane z zewnątrz. Warto także zwrócić uwagę na specjalne rodziny produktów kosmetologicznych, w których osobno występuje krem przeciwzmarszczkowy na noc i osobno na dzień – takie formuły przeważnie są jeszcze lepiej zbilansowane pod kątem składu jakościowego i ilościowego.

Podstawowe składniki kremów

Preparaty przeciwzmarszczkowe mają konkretne zadania do spełnienia i skład ich dobierany jest w taki sposób, aby z tych celów jak najlepiej się wywiązywać. Do podstawowych składników i zadań, które na zmarszczki mimiczne dobry krem realizuje, zaliczyć trzeba z pewnością:

  • nawilżanie skóry, albowiem bez odpowiedniego nawilżenia skóra nie jest w stanie sama poradzić sobie ze zmarszczkami, a dodatkowo wysuszona skóra jest o wiele bardziej podatna na pojawianie się nowych,
  • wypełnianie zmarszczek – w tym przypadku odpowiadają za to bardzo różne formuły, ale producenci kosmetyków najczęściej sięgają tutaj po różne kompleksy proteinowe oraz kwas hialuronowy,
  • witaminy z grupy C i E oraz minerały przywracające skórze witalność i promienny wygląd,
  • filtry przeciwsłoneczne zmniejszające ryzyko wysuszenia skóry i pojawienia się nowych zmarszczek,
  • włókna kolagenowe, które po wchłonięciu przez skórę właściwą, wchodzą w skład struktur odpowiadających za utrzymanie stosownej elastyczności skóry.

Warto przy tym pamiętać, że cała kuracja przeciwzmarszczkowa powinna zostać zakończona terapią rewitalizującą twarz, chociażby z zastosowaniem odpowiedniego peelingu.