Kategorie : Porady, Sposoby

W powszechnym przekonaniu, że zmarszczki mimiczne przy kącikach ust charakteryzują osoby serdecznie – dużo i często śmiejące się lub uśmiechające – podobnie jak poprzeczne zmarszczki czoła wskazują na naturę myślicielską osoby, jest wiele racji. Regularnie powtarzające się skurcze powodują powstanie określonej bruzdy, a jej powracanie co kilka minut z różną częstotliwością i długością sprawia, że przy niższej elastyczności skóry zostają one z człowiekiem na zawsze. W pewnym momencie zmarszczki mimiczne, pojawiające się tylko przy określonym ruchu twarzy, mogą przekształcić się w grubsze i bardziej widoczne oraz głębokie zmarszczki statyczne. Dlatego już przy pierwszych oznakach występowania zmarszczek, nawet w bardzo młodym wieku – gdyż mimiczne zmarszczki wcale nie muszą omijać dwudziestokilkulatków.

Zmarszczki mimiczne jak się ich pozbyć?

Ze zmarszczkami mimicznymi walczyć można na wiele sposobów. Najbardziej ingerujące są oczywiście zabiegi medycyny estetycznej. Zastrzyki z kwasu hialuronowego wypełniającego ubytki albo też zastrzyki z toksyny botulinowej odpowiadającej za paraliżowanie mięśni mimicznych dających konkretne skurcze, czyli zmarszczki – to powszechne rozwiązania i stosowane są już dość często. Przed przystąpieniem do takich terapii warto jednak sobie wcześniej zadać trud stosowania bardziej naturalnych i domowych metod, dzięki którym zmarszczki mimiczne jak się ich pozbyć przestaje być wielkim wyzwaniem.

Oprócz zabiegów, które w sposób dość zdecydowany ingerują w komórki i tkanki na ludzkiej twarzy, warto pamiętać o dużo łatwiejszych sposobach i metodach na zapobieganie lub zwalczanie zmarszczek. Zobacz, jak ingerują nici w skórę twarzy.

Do podstaw działania przeciwzmarszczkowego domowymi sposobami zalicza się przede wszystkim:

  • Masaże twarzy. Wykonane w odpowiedni sposób przez kogoś lub przez samego zainteresowanego, mają za zadanie pobudzenie krążenia i odbudowę słabych naczynek krwionośnych w skórze twarzy. To właśnie słabe krążenie odpowiada w dużej mierze za niedostarczanie odpowiednich minerałów, witamin i składników odżywczych do cery.
  • Gimnastyka twarzy, nazywana także coraz częściej jogą twarzy. Jest to zestaw prostych dziesięciu ćwiczeń mimicznych, które wykonuje się samodzielnie rano lub wieczorem w kilku seriach po dziesięć powtórzeń. Mają one za zadanie przywrócenie naturalnej elastyczności skórze.
  • Suplementacja, która może odbywać się zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Dostarczanie wraz z przyjmowanymi posiłkami lub zewnętrznie w formie tabletek albo kremów substancji brakujących skórze, jak proteiny, kolagen czy witaminy z grupy C oraz E – to bardzo ważny element troski o rozświetloną i witalną, pełną życia skórę.
  • Nawilżenie skóry właściwej oraz naskórka. Przeważnie większość osób ogranicza się na tym etapie wyłącznie do używania kremów nawilżających na dzień i na noc lub kremów przeciwzmarszczkowych z formułami nawilżającymi. Konieczne jest jednak pamiętanie o tym, że woda jest skórze niezbędnie potrzebna do normalnego funkcjonowania i trzeba do tego celu pić codziennie przynajmniej 1,5 litra wody.