Kategorie : Nici

Bardzo popularnym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej okazują się być ostatnio nici na zmarszczki. Jest to zabieg liftingujący, który można przeprowadzać w różnych partiach ciała. Znakomicie działa on na skórę, powodując, że cofają się procesy starzenia, skóra staje się napięta i jędrna, a zmarszczki znikają. Takiemu zabiegowi można poddać się w wielu miejscach i gabinetach medycyny estetycznej. Cena może jednak zaskoczyć wiele osób.

Jak wygląda zabieg z użyciem nici na zmarszczki?

Przede wszystkim jest to zabieg bezpieczny i praktycznie bezbolesny. Dla osób wrażliwych na odczucie bólu, istnieje możliwość przeprowadzenia go w znieczuleniu miejscowym, przy użyciu maści lub kremu znieczulającego. Zabieg trwa około pół godziny.

Polega on na zastosowaniu mikro nakłuć w skórze, za pośrednictwem których wprowadza się do niej implanty w postaci nici na zmarszczki. Istnieje możliwość zastosowania nici gładkich, lub nici z haczykami, w zależności od potrzeby, zaawansowania procesów starzenia się skóry oraz anatomii twarzy pacjenta.

Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Bardzo ważne jest dokładne odkażenie i oczyszczenie miejsc, które poddawane są zabiegowi, aby uniknąć infekcji. Obecnie lekarze stosują nici na zmarszczki na twarz w przypadku zmarszczek mimicznych oraz statycznych, jak również na dekolt, biust, czy też plecy i pośladki. Dzięki nim można uzyskać doskonały efekt liftingu i napięcia skóry. Staje się ona mocniejsza i bardziej sprężysta, a jednocześnie zyskuje umiejętność wytwarzania większej ilości kolagenu.

Po zabiegu pacjent może udać się do domu i normalnie funkcjonować. Niekiedy mogą pojawić się niewielkie zasinienia, jednakże znikają one po dwóch dniach. W przypadku zabiegu na twarz, należy unikać ruchów mimicznych twarzy przez około trzy tygodnie. Może okazać się to dość uciążliwe, jednakże dobrze jest przestrzegać zaleceń lekarskich. Efekty po zabiegu pojawiają się dopiero po kilku miesiącach, nawet do pół roku. W zależności od rodzaju użytych nici, mogą się one utrzymywać od czterech do nawet dwunastu lat.

Nici na zmarszczki – cena

Cena zabiegu zależy oczywiście od rodzaju użytych przez lekarza nici oraz od ich ilości. Wpływ na cenę ma również sam gabinet, w którym pacjenta poddawana jest zabiegowi. Cena jednej nici może wahać się od około pięćdziesięciu złotych do nawet tysiąca, w przypadku nici złotych. Do każdego zabiegu używa się minimum kilku nici, w zależności od partii ciała. Są to również nici o różnej długości. Aby uzyskać dokładną cenę zabiegu, najlepiej jest udać się na konsultację do lekarza, ponieważ tylko on jest w stanie oszacować ilość nici potrzebnych do przeprowadzenia konkretnego zabiegu oraz wybrać ich rodzaj, a następnie podać cenę. Trzeba się jednak przygotować na wydatek.