Kategorie : Kremy, Porady, Zabiegi

U każdej kobiety w pewnym momencie pojawiają się zmarszczki mimiczne. Na początku nie są one zbyt widoczne, jednakże z czasem stają się głębokie i mogą nawet szpecić twarz. Niekiedy dzieje się to w dość młodym wieku, na przykład u osób z żywą mimika twarzy lub palących papierosy. Takie kobiety już około trzydziestki zaczynają martwić się o swoje zmarszczki i z nimi walczyć, najczęściej przy pomocy kremu przeciwzmarszczkowego Richevon.

Krem przeciwzmarszczkowy a zmarszczki mimiczne

Krem przeciwzmarszczkowy na zadziała jedynie na płytkie i delikatne zmiany. Jeżeli zmarszczki są głębokie, z pewnością taka kuracja nie przyniesie spodziewanych rezultatów. Skóra może poprawić swój wygląd, jednakże zmarszczki na pewno nie znikną.

Bywa również, że dobre kremy przeciwzmarszczkowe na zmarszczki mimiczne nie zadziałają, ponieważ są źle stosowane:

  • najczęściej dzieje się tak, kiedy krem używany jest nieregularnie, raz na jakiś czas. Powinien być on stosowany systematycznie, każdego dnia,
  • niekiedy kuracja kremem jest przerywana i rozpoczyna się kolejną kurację innym specyfikiem. Krem nie ma wówczas szans zadziałać,
  • wiele kobiet popełnia również błąd i nie oczyszcza dokładnie skóry twarzy. Wówczas krem nie ma szans się odpowiednio wchłonąć i zadziałać w głębszych partiach skóry. Powinna ona po umyciu zostać odtłuszczona tonikiem. Samo przemycie jej mleczkiem, jedynie zatyka pory.

Osoby zbyt młode nie powinny sięgać po kremy przeznaczone dla starszych kobiet. Mogą one bowiem zaburzyć jedynie fizjologię swojej skóry i sobie zaszkodzić. Panie o głębokich zmarszczkach również nie muszą stosować takich kremów, ponieważ działają one jedynie na ich psychikę. W takiej sytuacji potrzebne są już poważniejsze kroki.

Co zrobić, kiedy nawet dobre kremy przeciwzmarszczkowe nie działają?

Można oczywiście wypróbować innego kremu, jednakże lepszy rezultat przyniosą z pewnością zabiegi medycyny estetycznej lub w gabinecie kosmetycznym. Na początek, zaleca się mezoterapię, która polega na wstrzykiwaniu cennych substancji do skóry właściwej. Można również wypełniać zmarszczki przy pomocy kwasu hialuronowego, botoksu, czy też nici chirurgicznych – zobacz artykuł.

Wybór zabiegu liftingującego, zależy od głębokości i ilości zmarszczek oraz rodzaju i stanu skóry pacjentki. Decyzja powinna zostać podjęta p[rzez profesjonalnego lekarza, który oceni stan skóry i przeprowadzi odpowiedni wywiad. Niekiedy pomocne na jakiś czas okazują się być również maseczki.

Najdłuższy efekt utrzymuje się bezspornie po użyciu nici chirurgicznych z dodatkiem złota. Dzięki nim, skóra napina się i staje się elastyczna oraz gładka. Ponadto, prowokują one skórę do produkcji naturalnego kolagenu, niezbędnego w procesie odnowy skóry. Efekt zabiegu utrzymuje się nawet do kilku lat i jest widoczny już po kilku tygodniach. Żaden krem przeciwzmarszczkowy nie jest w stanie przynieść tak spektakularnych efektów.